طرز تهیه مرغ در پاکت

طرز تهیه مرغ در پاکت

مواد لازم:

بخش های بدون استخوان  و بدون پوست مرغ :به تعداد نفرات

سیب زمینی درشت: سه – چهارعدد

فلفل دلمه ای: دو عدد

پیاز: دو عدد

سیر و پیازچه: سه تا چهار حبه

لیموترش

روغن زیتون

ادویه مثل آویشن

دارچین

فلفل قرمز و نمک

سس سویا (دلخواه)

آموزش آشپزی

طرز تهیه:

بهتر است پیاز و تعدادی از سیرهای له شده را تفت دهید. یک مایع از روغن زیتون، سیر له شده و یک پیاز رندیده، سس سویا و ادویه ها آماده کنید و مرغ ها را در این سس بخیسانید. هر چه زمان اش بیشتر باشد، تردتر و خوش طعم تر می شود. بعد از چندساعت، بخشی از این سس را روی کاغذ آلومینیومی بریزید. در هر بسته یک قطعه مرغ همراه با مقداری سیب زمینی مکعبی درشت و تکه های فلفل دلمه ای کافی می باشد.
روی همه اینها می توانید چند قطره آب لیموترش بریزید. پیازچه های خام ریزشده را هم روی مواد بریزید. بعد باید فویل را مثل یک پاکت بسته بندی نمایید.
 مهم ترین بخش پُخت، بسته بندی در این پاکت های آلومینیومی است که باید محکم و نچسب باشد و توضیح اش ساده است. نباید هیچ راهی برای خروج آب یا روغن غذا وجود داشته باشد. برای هر وعده غذا، دست کم بیست سانتیمتر فویل لازم است. با دست ودلبازی کاغذ را باز نمایید. برای اطمینان می توانید یک بار آن را از وسط  تا کنید. غذا را رویش بگذارید و یک دور بچرخانید. دو طرف کوتاه تر را به هم برسانید. حسابی فشار دهید تا مهروموم شود. دو طرف دیگر را هم مثل پاکت برگردانید و در هم فرو نمایید تا شکل بگیرد. جاهای خالی را مثل این عکس دوباره با دست برگردانید و حسابی بپیچانید. اگر لازم شد یک دور دیگر هم می توانید کل پاکت را در یک ورقه دیگر بپیچانید و اطرافش را محکم تر کنید. باید جا برای بخار غذا هم وجود داشته باشد و در نهایت نباید هوای داخلش را بگیرید.
فویل پاکتی را روی منقل، زیر خاکستر، توی فر یا روی آتشی که درست کرده اید، بگذارید. بعد از حدود ۲۰ تا ۲۵ دقیقه باید جهت آن را عوض کنید و زیرورویش کنید. در فر حدود ۱۸۰ درجه برای مدت یک ساعت می تواند مناسب باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *