طرز تهیه پنه با مرغ و گوجه فرنگی خشک

طرز تهیه پنه با مرغ و گوجه فرنگی خشک

مواد لازم:

کره: ۶ قاشق سوپ خوری

پنه:۴۵۰ گرم

روغن زیتون: ۱ قاشق چای خوری

سینه مرغ:۲ عددگوجه خشک شده: ۱/۲ پیمانه

سیر:۴ عدد

شیر:۶ پیمانه

قارچ:۲۸۰ گرم

پنیر پروولون:۱ پیمانه

پنیر پارمزان:۱ پیمانه

آموزش آشپزی

طرز تهیه:

نکاتی در رابطه با تهیۀ پنه با مرغ و گوجه فرنگی خشک :

۱- سینۀ مرغ ها بدون پوست و استخوان، هر کدام به وزن حدوداً ۲۲۵ گرم باشند.
۲- بهتر است آرد را قبل از مصرف، الک کنید.
۳- پنیر ها رنده شده باشند.
۴- سیر را ریز خرد کنید.
نکاتی در رابطه با فریز کردن :
بعد از مرحلۀ ۴، بگذارید ظرف های خنک شوند. روی آن ها را با فویل بپوشانید و داخل فریزر بگذارید. تا ۳ ماه می توانید آن را نگه دارید.
نکاتی در رابطه با پختن پس از فریز :
برای پختن پس از فریز کردن :فر را تا ۲۰۰ درجه گرم کنید و بدون برداشتن فویل، آن را حدود ۱و نیم ساعت بپزید. فویل را بردارید و دوباره ۱۵ دقیقه آن را بپزید تا طلایی شود.
فر را ۲۰۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. ۲ بشقاب فر را با کره چرب کنید. در یک قابلمۀ بزرگِ آب نمک، پاستا را ۳ دقیقه بپزید، سپس آبکش کنید و دوباره به قابلمه بازگردانید.در یک ماهیتابۀ نچسب، روغن را داغ کنید. مرغ را با نمک و فلفل مزه دار کنید. هر طرفِ آن را ۳ تا ۵ دقیقه بپزید تا رویِ مرغ غیرشفاف شود. هر کدام از مرغ ها را به صورت طولی نصف کنید و سپس دوباره هر کدام در جهت مخالف تکه کنید.در قابلمۀ دیگری، کره را داغ کنید. آرد و سیر را اضافه کنید و ۱ دقیقه بپزید و آرام هم بزنید. در حین هم زدن، به آرامی شیر را اضافه کنید و صبر کنید تا کمی جوش بیاید و مدام هم بزنید. گوجه فرنگی ها و قارچ را اضافه کنید و ۱ دقیقه بپزید. مخلوط را از روی شعله بردارید و پنیر پروولون و نصف پیمانه پارمزان را اضافه کنید و به آرامی هم بزنید.مرغ و پاستا را به قابلمه اضافه کنید و نمک و فلفل بزنید. پاستا را بین ظرف های فر تقسیم کنید و روی هر کدام ربع پیمانه پارمزان بپاشید.ظرف ها را داخل فر بگذارید و ۲۵ دقیقه بپزید تا طلایی شود. ۵ دقیقه قبل از سرو صبر نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *